Prof. Dr. M. Fatih Can

FACS, FEBS (HPB)

Dr. M.Fatih Can, 2002 yılında uzmanlık öğrencisi olarak girdiği Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'ndan 2006 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak mezun olmuştur.

Kıta hizmetini yapmak üzere gittiği Ardahan Asker Hastanesi'nde alanıyla ilgili ameliyatlar gerçekleştirmiş, bilimsel çalışmalar yapmış ve bunları yayınlamış, idari görevlerde bulunmuştur. Bu süre içinde Bosna Hersek'te de bir süre görev alan Dr. M.Fatih Can, 2009 yılı Haziran ayında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent ünvanı ile Öğretim Üyesi olmuştur. 

2011 ve 2012 yıllarında toplam 15 ay süreyle ABD'de University of Pittsburgh Medical Center (Pittsburgh), BIDMC Harvard Medical School (Boston) ve Güney Kore'de ASAN Medical Center University of Ulsan College of Medicine (Seul) 'de özellikle laparoskopik - robotik karaciğer, pankreas ve gastrointestinal sistem cerrahisi ve karaciğer nakli üzerine mesleki gelişim ve klinik araştırma faaliyetleri yürütmüştür.

2012 yılı Aralık ayında Üniversite Doçenti ünvanı almış ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Gastroenterolojik Cerrahi Birimi'nde görevine devam etmiştir. 

2019 yılı başı itibarıyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi'ndeki görevinden ayrılmıştır. 2019 yılı Mayıs ayında Profesörlüğe yükseltilmiş ve halen Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak tıbbi ve akademik çalışmalarına devam etmekte, hastalarını Lokman Hekim Akay (Kavaklıdere) ve Lokman Hekim Ankara (Sincan) Hastanelerinde kabul etmektedir. 

Türk Cerrahi Yeterlilik Kurulu Üyesi, Türk Karaciğer-Pankreas Cerrahisi Derneği önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesidir.

 

Türkiye'nin ilk "Avrupa Karaciğer-Pankreas Cerrahisi Yeterlilik Belgesi" sahibidir. Bu belgeyi Almanya'da düzenlenen sınavda 12 Avrupa ülkesinden katılan doktorlar arasında birincilikle almıştır.

Mikroskop

ADRES

Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesi

Genel Cerrahi Anabilim Dalı

Lokman Hekim Akay Hastanesi

Lokman Hekim Üniversite Hastanesi

06100, Ankara, TURKEY

© 2013 - 2020 by Mehmet Fatih Can 

All rights reserved. No part of the content of this website and the linked pages may be copied, transferred, or used without permission from Dr M Fatih Can

TELEFON

+90 553 265 22 22  (Batuhan Bey)

 

+90 507 639 87 12  (Abdullah Bey)

+90 532 558 59 34

  • Facebook
  • LinkedIn